עט מונח על יומן ניהול ועד בית
צוות שליף

צוות שליף

צוות שליף הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם האחזקות

ניהול ועד בית, ניהול ועד בית מחיר החל מ69 ש״ח בלבד

כל אותם אנשים שגרים בבניין מוצאים עצמם חולקים דברים רבים עם שכניהם, בעיקר חללים. כך לדוגמא, חללים המשותפים לכל דיירי הבניין הינם חדר המדרגות, המחסן, הלובי ואף גם לעיתים החצר. בכדי שיהיה ניתן לנהל את הדברים המשותפים לכל הדיירים, נוצר רעיון ניהול ועד בית, אשר תפקידו כפי שצוין הינו לנהל את הדברים המשותפים לכלל הדיירים ולדאוג לאחזקתם.

ועד בית – הגדרה

ועד הבית מורכב מ5 נציגים מהבניין, כאשר מלבד ניהול הדברים המשותפים לכלל הדיירים מוסמכים גם לנקוט בהליכים משפטיים במסגרתם מייצגים את דעת כל הדיירים. ברוב המקרים, על מנת לבחור את נציגי ועד הבית, בעלי הדירות מתאספים פעם בשנה ועורכים הצבעה. עם זאת, יש לציין כי הועד פועל בהתנדבות.

האם תמיד קיים ועד בית?

ועד הבית הינו מושג אשר חלף זמנו. כיום, קיימת מגמה שרק צוברת תאוצה במסגרתה דיירי הבניין שוכרים חברת ניהול שהיא עצמה מנהלת את הבניין ומורידה מהשולחן את הצורך בוועד שכזה. כאשר עולה השאלה למי מתאימה שיטת ניהול חדשה זו, התשובה דיי ברורה – לכל אותם בניינים מודרניים עם אוכלוסייה צעירה. קיימים מגוון סיבות המסבירות את תשובה זו כאשר ביניהם העובדה שבניינים מודרניים זקוקים לתחזוקה רבה יותר בהיותם מכילים, בשונה מהבניינים הישנים, מעליות חניון אינטרקום מצלמות וכדומה.

ועד בית חיצוני – פרטים

כמובן שבמסגרת המחשבה על סגירת חוזה עם חברת ניהול חיצונית עולות מספר שאלות, שאלות שניתן לכם כעת מענה עליהם על מנת להקל עליכם.

כיצד מתומחר המחיר שיש לשלם לחברה זו?

קיימים מספר דרכים לצורך תמחור זה. אחת לדוגמא הינה גביית דמי ניהול חודשיים, קרי, גביית סכום חודשי קבוע מכל דייר בבניין. לצד זאת, כאשר קיימות הוצאות נוספות ובלתי צפויות הדיירים יתבקשו להוסיף כסף בכדי לכסותם. דרך נוספת לדוגמא הינה על ידי יצירת חבילות. חבילות אלו יוצעו לדיירי הבניין המעוניינים לשכור שירותים שכאלו, כאשר אלו יתבקשו לבחרו את החבילה המתאימה להם.

המחיר הממוצע

קשה לעמוד על מחיר לניהול ועד בית חיצוני. היות וכל בניין מכיל כמות דירות שונה ואלמנטים שונים הדורשים ניהול.

למרות הגורמים המשתנים, יצרנו מחירון מלא שמדבר על מחירים לשירות אחזקת מבנים, שמסביר יותר ממה הוא מורכב, וכמה עולה שירות כזה.

מה התהליך הנדרש לפני סגירת חוזה שכזה?

על מנת להביא למצב בו הנכם סוגרים חוזה עם חברת ניהול שכזו, עליכם לקבל רוב מכובד מתוך דיירי הבניין אשר מעוניין בסגירתו. בהמשך לכך, חשוב שתדעו כי גם בכדי להחליף את חברת האחזקה הנוכחית תדרשו לרוב, אם כי רוב הנמוך מהרוב הקודם, רוב שנמוך מ 2/3.

למי כדאי לפנות?

חברת העוסקת בניהול ועד בית חיצוני המוכרת באיכותה הינה חברת שליף אחזקות. בשימוש בשירותיה של חברה זו תקבלו את השירות הטוב ביותר בתחום זה. אז אם אתם שוקלים את אפשרות זו אל תתביישו לפנות אל שליף אחזקות, החברה המקצועית המיומנת והמוכשרת ביותר בעניינים אלו.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: