ניהול מבנים
צוות שליף

צוות שליף

צוות שליף הינו צוות הכותבים באתר אשר נותנים לכם את הטיפים הטובים ביותר בעולם האחזקות

ניהול מבנים – מה זה, למי זה מתאים, ואיפה משיגים ניהול מבנים בזול?

בשני העשורים האחרונים החלו לצמוח ברחבי הארץ בנייני מגורים ובנייני משרדים גבוהים מאוד שבהם מתגוררים או עובדים עשרות ולעיתים מאות אנשים. בשנים קודמות, היו בניינים נמוכים עם מספר מועט בהרבה של דיירים. בבניינים אלו היה מקובל בזמנו למנות וועד בית שיהיה אחראי על כל הנעשה בבניין. מדובר בהחלטה הגיונית כאשר מדובר בבניין נמוך קומה. אך המצב שונה בכל הקשור לבניינים החדשים והגבוהים שקיימים בעשור השני של שנות האלפיים. הסיבה לכך היא שעשוי לעלות קושי בקרב המעוניינים לנהל את הבניין לבדם. זו עשויה להיות מטלה מעיקה ובמקרים רבים, אלו שבוחרים לקחת על עצמם את האחריות הזו, מגלים מהר מאוד כי הם מתקשים לבצע אותה ללא סיוע מגורם מקצועי.בשורות הבאות נפרט עבורכם את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על ניהול מבנים,

בסיום מאמר זה, תוכלו להחליט האם תרצו להציע בפגישת הדיירים הבאה את האפשרות ליצור קשר עם חברה שאחראית על ניהול מבנים.

מה זה אומר ניהול מבנים?

ניהול מבנים זו בעצם אחריות של חברה חיצונית שאחראית על הניהול הכללי של הנכס. חשוב לציין כי שירות זה הינו תהליך שמותאם לנכס עצמו. כך שיש צורך שונה כשמדובר בבניין מגורים או בבניין משרדים.

תחומי הניהול כוללים בדרך כלל שירותי ניקיון, ניהול מערכת החשמל בבניין, טיפול במערכת האינסטלציה ועוד.

אם לסכם את האחריות של חברת הניהול, זו בעצם אחראית על אחזקת וניהול הבניין בתחומים שונים. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתיקון של ברז דולף ועד תיקונים משמעותיים יותר.

תחומי התחזוקה שניתנים על ידי חברת ניהול

ישנם שלושה תחומים עיקריים בעקבותיהם דיירים פונים אל חברת ניהול, להלן תחומים אלו:

  1. אינסטלציה 

התחום שבעקבותיו דיירים רבים פונים אל חברת ניהול מבנים הוא האינסטלציה. זהו תחום רחב שכולל טיפול באינסטלציה של האמבטיה, המטבח, מערכת הממטרות וכיבוי האש.

  1. מערכת החשמל

התחום השני שבעקבותיו פונים לחברת ניהול הוא מערכת החשמל. במקרים אלו מדובר בדרך כלל בהחלפה של נורות. לעיתים, בבניינים מסוימים, אחזקת מערכת החשמל כוללת גם טיפול בגנרטורים שנמצאים בבניין לעת חירום.

  1. ניקיון 

חברת ניהול מבנים אחראית גם על ניקיון של שטחי הבניין. הדבר בא לידי ביטוי בניקיון קירות הבניין, בשטיפת החניון, הלובי והכניסה אל הבניין. חברות הניהול מקפידות שהניקיון שיתבצע ברחבי הבניין ייעשה על הצד הטוב ביותר.

חברת ניהול מבנים שומרת על ערך הבניין

בין אם אתם גרים בבניין ישן ובין אם בבניין חדש, תמיד צריך לקחת בחשבון את האפשרות שבהמשך יהיה צורך בביצוע שיפוצים שונים. שיפוצים אלו עשויים להשפיע לטובה על מראה הבניין ועל הערך שלו. מדובר בעבודות תחזוקה שכוללות צביעה של המבנה החיצוני, טיפול במרזבים ועוד.

שירות ניהול מבנים הינו צורך בסיסי

יש מי שמשווים את שימור הבניין לפעולות שאנחנו מבצעים על בסיס שבועי או חודשי כדי לשמר את הרכב שלנו. רבים מאתנו מבצעים טיפולים בסיסיים לרכב אחת לכמה זמן. הרי ידוע כי תחזוקה שגרתית עשויה למנוע תיקונים יקרים יותר בהמשך. מאותה סיבה בדיוק, רבים מאתנו צריכים להיעזר בשירות ניהול למבנה שלהם.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית ואמינה, דעו שחברת שליף אחזקות עונה על הקריטריונים הללו. החברה בעלת ניסיון רב בתחום ניהול מבנים וזו תבצע עבור הבניין שלכם את התחזוקה השגרתית שדרושה לו. כך שייחסכו מכם בהמשך תיקונים יקרים יותר והבניין שלכם ייראה נקי ויפה למשך זמן רב.

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עוד היום: